KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 11536222
*
nr 1153 6222
Acke Ã…slund
(1881-1958), Sverige
Kolteckning, 1942, Hästar, motivet: 47x61
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2017
kl 20:14:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/12 16:18:51
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Acke Ã…slund
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Acke Ã…slund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke åslund akvarell akvareller djurmotiv häst hästar kolteckning svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
-
2103 Kolteckning
Anna Ödman (1876-1960), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:09
*
Acke Ã…slund
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Acke Ã…slund
nr 1153 6222
Acke Ã…slund
(1881-1958), Sverige
Kolteckning, 1942, Hästar, motivet: 47x61
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/12 16:18:51 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Acke Ã…slund
Acke Ã…slund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Acke Ã…slund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke åslund akvarell akvareller djurmotiv häst hästar kolteckning svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
-
2103 Kolteckning
Anna Ödman (1876-1960), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:09